Похід на озеро Синевир

Цей маршрут  підходить для любителів «нікуди не бігти», а насолодитись прогулянкою. Нас очікує відомий на всю країну Національний парк Синевир, головною пам’яткою якого є легендарне озеро Синевир або, як ще його називають, Морське око Карпат. Буде можливість ознайомитись з історичним «Старим селом», та отримати задоволення від краєвиду на хребті Пішконя. Якщо ви шукаєте маршрут для душі, то це самий найкращий варіант.

12755311_775435879268138_1443741560_o

Дати проведення походу : 01.05. 2016 — 05.05.2016

Вартість маршруту: 1500 грн з особи

Опис маршруту по дням

1 день

Місце зустрічі — залізничний вокзал у Львові, саме звідси починається наш похід. Сьогодні ми побачимо озеро Синевир. Треба трохи пройти через село та піднятись на хребет.  Краєвиди місцевості дуже мальовничі та величні. Ночувати будемо не далеко від озера під горою Озерна

2 день

Цей день присвячуємо Синевиру. За легендою у давні часи ці місця належали заможному графу. У нього була донька Синь. Ім’я вона таке отримала бо мала ясно-сині очі, синіші за небо. Одного разу граф захотів оглянути свої землі та подивитись як працюють лісоруби. Синь поїхала з ним. Збираючи квіти на полонині, вона почула звуки флояри, озирнулась та побачила хлопця — то він  грав. Звали його Вир, він був чабаном. Дівчина підійшла до нього, вони заговорили та домовились зустрітись на полонині наступного дня, бо вже покохали один одного з першого погляду.

Вони зустрічались день за днем, доки про ці зустрічі не дізнався граф. Він так розгнівався, що заборонив донці зустрічатись з чабаном, щоб та не ганьбила свій рід. Синь була дуже впертою , як і її батько. Дівчина не покорилась. Тоді граф вирішив позбутися Вира — наказав на парубка скинути кам’яну брилу. Дізнавшись про це, дівчина прибігла на місце загибелі коханого, обхопила брилу руками та заплакала. Так лила сльози, що на тому місці з’явилось озеро, а по середині водойми видніється верхівка кам’яної брили, якою вбили Вира. За іменами учасників легенди люди назвали озеро — Синевир.

Далі збираємо наплічники та піднімаємось на гору Озерна, милуємось краєвидами, спускаємось вниз в напрямку річки Теребля, там і станемо на ночівлю.

 

12751805_775435875934805_574744704_o

3 день

Далі маршрут іде через село Буковинка. Тут ми завітаємо до реабілітаційного центру бурих ведмедів, яких врятували від поганого догляду та відношення у зоопарках, приватних садибах. Село відоме тим, що колись тут був Музей Лісосплаву, але після великої повені, він був зруйнований і зараз залишився тільки фундамент будівлі. Табір розташуємо недалеко від хребта Пішконя.

мишки

4 день

Сьогодні нас чекає насичений день, у нас підйом на хребет Пішконя. Цілий день будемо йти над мальовничими видовищами Національного парку Синевир, через вершини Гропа, Барвінок та Негровець зійдемо до села Колочава, недалеко від нього розташуємося на ночівлю.

 

12773467_775435839268142_1159510005_o

5 день

Село Колочава відоме з великою кількістю музеїв та пам’яток, влаштуємо цікаву екскурсію в «Старе село»,  де можна подивитись на побут стародавніх українців.

Вартість походу 1500 грн з людини

У вартість входить:

 • Харчування – 3 рази в день ( обід – перекус)
 • Вхід на територію парку та плата лісникам
 • Групове спорядження (казани, газове спорядження, вогнищевий набір, тент)
 • Групова аптечка
 • Послуги гіда – провідника
 • Екскурсія у «Старому селі» с. Колочава
 • Реєстрація у контрольно-рятувальній службі
 • Медичне страхування від нещасного випадку

У вартість не входить:

 • Замовлення автобуса (приблизно 350 грн)
 • Прокат особистого спорядження (рюкзак, спальник, каремат, місце в палатці)
 • Обіди у кафе, сувеніри, непередбачувані та інші затрати

Comments are closed.